Czytelny system multimedialny do wyświetlania pieśni i multimediów dla gospodarnych księży, którzy nie lubią marnować pieniędzy

Cały kościół śpiewa - w tym chcę pomóc

Do tej pory starsi parafianie mogli mieć problem z tym, że nie widzą tekstu, młodsi zaś, że go w ogóle nie znają. A niektórzy księża sygnalizowali nam, że dostępne na rynku systemy multimedialne są niewygodne lub trudne w obsłudze.

Multimedialny system Serafin pomaga parafianom bardziej zaangażować się w msze i nabożeństwa, bo nie tylko wyświetla pieśni – on ubogaca multimedialną treścią msze, nabożeństwa i rekolekcje.

Jest tak prosty i wygodny w obsłudze, że z wyświetlaniem pieśni każdy sobie poradzi – bez żadnej nauki. Jest zawsze pod ręką, zapewnia swobodę sterowania wyświetlanymi tekstami, obrazkami, zdjęciami oraz filmami co najważniejsze – nie zawodzi.

CO SERAFIN DAJE PARAFIANOM?

Serafin bardzo czytelnie wyświetla pieśni, teksty, obrazki, zdjęcia i filmy. Dobrze zamontowany zapewnia dobrą widoczność treści.

Czytany tekst, który dodatkowo można zobaczyć, lepiej dociera do słuchaczy, daje im możliwość głębszej refleksji nad treścią. Gdy na przykład wyświetlimy tekst z ewangelii jeszcze przed rozpoczęciem mszy, Słowo Boże może dotknąć wierzących i pobudzić do głębszego uczestnictwa w Eucharystii.

A gdy słowa uzupełniamy obrazem, zdjęciem lub filmem gdy słuchacz może zobaczyć to, o czym mowa, przekaz jest lepiej rozumiany i zapamiętywany.

CO SERAFIN DAJE DUSZPASTERZOM?

Zbudowaliśmy go na podstawie sugestii księży i organistów, którzy powiedzieli nam, jak powinien wyglądać i działać idealny system multimedialny do kościoła.

Serafin, to jeden system, spełniający wiele funkcji w Kościele, łączy w sobie prostotę użytkowania z uniwersalnym zastosowaniem.

Można go rozbudować o dodatkowe ekrany, dać kilku osobom urządzenia do sterowania, dzięki czemu każda msza, nabożeństwo, rekolekcje czy inne wydarzenie kościelne zostanie sprawnie obsłużone, bez żadnych przykrych zgrzytów.

CO WYRÓŻNIA TEN SYSTEM NA TLE WSZYSTKICH INNYCH?

Serafin jest najprostszy w obsłudze.

Sterowanie wyświetlaną treścią odbywa się za pomocą tabletu lub telefonu. Można do nich podłączyć klawiaturę, jak do komputera, dzięki czemu wprowadzanie nowych pieśni lub tekstów, staje bardzo wygodne i za jej pomocą można sterować wyświetlaniem treści.

Obsługa z pomocą tabletu wygląda tak:

Serafin może być użytkowany w czasie jednego nabożeństwa przez kilka osób na raz!

Organista na swoim tablecie przynosi zestaw pieśni i refren psalmu na Mszę, wikariusz na swoim telefonie przynosi obrazek dla dzieci lub tekst Pisma Świętego na homilię, schola przynosi swoje pieśni na ofiarowanie i dziękczynienie, ksiądz proboszcz na swoim smartfonie może przynieść filmik i parę zdjęć z remontu albo innego wydarzenia i wyświetla w czasie ogłoszeń.
Zastosowań może być wiele – Serafin zawsze dopasowuje się do konkretnych potrzeb każdej parafii. Może to być na przykład tylko jeden tablet, używany przez organistę w niedzielę, a w tygodniu przez księdza lub starszą osobę z parafii.

Działa na zasadzie: Włącz i Wyświetlaj

Serafin od razu ma w sobie wszystko, czego potrzeba.

Zestaw 4000 pieśni, autoryzowane teksty czytań z najnowszego Lekcjonarza (tomy 1-9) i całe Pismo Święte. Wystarczy wybrać i wyświetlić – takie to proste.
Przygotowanie do mszy, nabożeństwa lub rekolekcji może się odbyć na plebanii lub nawet w samochodzie – na smartfonie lub tablecie. Nie trzeba potem niczego podłączać – Serafin łatwo wyświetli wszystkie przygotowane materiały.
Sterowanie systemem odbywa się za pomocą sieci bezprzewodowej. Komunikacja jest zabezpieczona za pomocą protokołu SSL - tak samo, jak połączenie z bankiem. Każde nasze urządzenie przed podłączeniem musi być autoryzowane – nikt z zewnątrz nie może się podłączyć do Serafina.

Mądrze wykorzystuje zasoby

Dużo pracy włożyliśmy w to, by Serafin jak najlepiej wyświetlał każdą pieśń i tekst. Chodzi o to, by na ekranie nie było pustego i niewykorzystanego miejsca. Dzięki temu unikamy zakupu przesadnie wielkich telewizorów, gdy wystarczą mniejsze, a jednocześnie każdy tekst pozostaje bardzo czytelny, nawet dla najstarszych parafian.

Już samo to sprawia, że można zaoszczędzić nawet 2 000 złotych, bo w ten sposób możemy uniknąć pochopnego zakupu przesadnie wielkiego ekranu, który jest wtedy niepotrzebnym wydatkiem.

W swoim bogactwie funkcji Serafin zawiera tylko potrzebne elementy, bez zbędnych wodotrysków, dlatego to rozsądny wybór dla każdego, kto nie chce marnować pieniędzy na niepotrzebne rzeczy.

Dążyliśmy do tego, by stworzyć jak najbardziej optymalny zestaw urządzeń, by ze sobą idealnie współdziałały i nie narażały parafii na zbędne wydatki, gdy oczekiwany efekt można osiągnąć mniejszym kosztem.

CO MÓWIĄ O NIM KSIĘŻA?

"Jestem bardzo zadowolony. Ludzie włączyli się w śpiew, a litanie idą jak burza. Jak organista był nieobecny, to nawet najmłodszy ministrant bez problemu obsługiwał system. Będąc sam na Mszy Św. mogłem spokojnie obsługiwać Serafina."

ks. Piotr Modelski proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Podstolicach,
diecezja Krakowska.

"Pod kątem intuicyjności i obsługi jest to świetny system. W porównaniu do innych, z którymi mam styczność grając zastępstwa w innych kościołach, to jest to niebo a ziemia. Prostota obsługi, czytelność aplikacji pozwala nawet starszej osobie, która mnie czasem zastępuje na korzystanie z systemu. Bierze tablet do ręki i nie ma żadnego problemu. Polecam!"

Rafał Sygnecki organista parafii pw. Św. Barbary w Budzyniu,
diecezja Gnieźnieńska

"Serafin się świetnie sprawdza. Jestem bardzo zadowolony. Litery idealnie widać. System nigdy nie zawiódł."

ks. Hubert Wiśniewski proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Chruślinie,
diecezja Łowicka

"Chciałbym ewentualnym nabywcom serdecznie polecić system multimedialny Serafin montowany przez firmę pana Wojciecha Staniszewskiego z Krakowa. Moja parafia jest szczęśliwym posiadaczem tegoż systemu. Sprawdza się znakomicie w pracy duszpasterskiej, dlatego nie żałuję podjętej decyzji, mimo niemałych kosztów. Nadto profesjonalny montaż i fachowy instruktaż budzą szacunek i dają podstawę do zarekomendowania powyższego systemu i firmy cheruMedia. Polecam!!!"

ks.Zbigniew Abramowicz, Proboszcz Parafii Św.Idziego, Zborówek,
diec. Kielecka

"Od prawie miesiąca jestem użytkownikiem systemu multimedialnego Serafin w naszej parafii.

System jest bardzo czytelny, wyświetla się perfekcyjnie o czym świadczą wypowiadane zdania parafian.

Do tego bardzo prosty w obsłudze, sterowany zarówno przez organistę z chóru lub – przy braku organisty – bezpośrednio z prezbiterium.

Bogaty w zbiór pieśni z możliwością dopisywania nowych.

Bardzo dziękuję za ofertę i polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem jakiegoś systemu dla kościołów.

Jak na razie spisuje się bez zastrzeżeń... i mam nadzieję, że tak pozostanie."

ks. Błażej Stróżycki proboszcz parafii Św Jakuba w Święciechowej,
diec. Poznańska

DAJEMY NA TO GWARANCJĘ

Jesteśmy tak pewni niezawodności Serafina, że dajemy 2 lata gwarancji na sprzęt i jeszcze 30 dni gwarancji satysfakcji. To znaczy, że w ciągu 30 dni od uruchomienia systemu można go zwrócić, a my oddajemy pieniądze.

Dwa zestawy do wyboru:

Zestaw Serafin Mini Serafin
Tablet Samsung 8,7" 10,5"
Baza ponad 4000 pieśni tak tak
Wprowadzanie własnych pieśni tak tak
Zestawy tak tak
Kalendarz z propozycjami na każdy dzień tak tak
Obsługa z wielu urządzeń nie tak
Obrazki + baza 500 zdjęć nie tak
Filmy i nagrania dźwiękowe nie tak
Pismo Święte (Biblia Tysiąclecia) nie tak
Teksty Liturgii Słowa (wszystkie czytania z lat A,B,C,I,II + święta) nie tak
Prezentacje i dokumenty PDF nie tak
Sterowanie TV lub projektorem nie tak
Współdzielenie ekranu tableta Android nie tak
Obsługa z Windows i iOS nie opcjonalnie
Obraz z kamery nie opcjonalnie
Sterowanie zasilaniem nie opcjonalnie
cena: 4500 zł cena: 7500 zł
Więcej
informacji
tutaj
Więcej
informacji
tutaj

Do każdego zestawu dołączamy:

  • klawiaturę dla organisty
  • etui na tablet
  • wysyłka kurierem

Każdy zestaw Serafina można rozszerzyć o Wirtualnego Organistę.

Przykładowe zestawy Serafin z montażem na miejscu

KONTAKT

Istnieje możliwość dopasowania zestawu do indywidualnych oczekiwań i możliwości – prosimy o kontakt. Wszystko wyjaśnimy i zaproponujemy możliwie najlepszy system, zawierający tylko potrzebne elementy, bez przepłacania za zbędne rzeczy.

lub zadzwoń: 887 502 206

Gratulacje za system multimedialny dla Kościoła

Wojciech Staniszewski
www.cheruMedia.com

telefon: 887 502 206
biuro@cheruMedia.com