Wirtualny Organista. Ponad 500 nagrań, śpiewanych przez jednego organistę, granych na instrumencie piszczałkowym i wyświetlanych zwrotka po zwrotce.

STWORZONY, ŻEBY POMÓC W ŚPIEWIE

Księża z parafii, w których z różnych powodów nie ma żywego organisty, zgłaszali nam, że jest potrzebny elektroniczny organista, który pomógł by w animacji śpiewu wspólnoty.

Stanęliśmy przed trudnym zagadnieniem. Z jednej strony, automatyczny organista jest zabroniony na Mszy Świętej m.in. w instrukcji KEP o muzyce kościelnej z 14 października 2017 (paragraf 40) i jest to słuszne. Z drugiej strony o ile takie nagranie samo w sobie, chwały Bogu specjalnie nie oddaje, to równoległy śpiew żywych ludzi, na pewno już tak. To właśnie był argument, który przeważył.

Postanowiliśmy stworzyć Wirtualnego Organistę, żeby POMÓC W ŚPIEWIE I NAUCE ŚPIEWU. Organistę, który będzie pozbawiony wad innych rozwiązań dostępnych na rynku. Organistę, w którym będą takie udogodnienia, dzięki którym obsługa będzie bardzo prosta, a całościowy efekt końcowy bliski naturalnemu.

CO SPRAWIA, ŻE TEN SYSTEM JEST TAKI SZCZEGÓLNY?

Czego chcieliśmy uniknąć?

Do tej pory większość rozwiązań typu automatyczny organista bądź elektroniczny organista, pozostawiała wiele do życzenia. Część była albo źle nagrana technicznie i jakość nagrań była słaba (trzaski, zamulony dźwięk, pogłosy, różne poziomy głośności, "plastikowe organy"), albo organista śpiewał za wysoko i trudno było wspólnie z nim śpiewać, albo obsługa puszczania i zatrzymywania nagrań była niewygodna bądź uciążliwa.

Co chcieliśmy osiągnąć?

Przede wszystkim zależało nam, żeby nagrania były takim dobrym naturalnym towarzyszeniem, przy którym ludziom łatwo by się śpiewało. Chcieliśmy, żeby śpiew był wyraźny, naturalny, wyważony, neutralny, nie za szybko, nie za wolno, nie za wysoko, żeby ludzie łatwo mogli i chcieli włączać się w śpiew.

Jak chodzi o nagrywane organy piszczałkowe, chcieliśmy osiągnąć efekt realizmu w docelowych świątyniach. Stąd wybór padł na instrument, który potencjalnie sprawdził by się właśnie w małych bądź średnich kościołach.

Oczywiście odbiór efektu naszych prac zawsze będzie subiektywny. Rożny w różnych pomieszczeniach i zależny od nagłośnienia, które je będzie odtwarzać. Włożyliśmy wiele pracy, trudu, starań i serca, żeby jakość dźwięku była ponadprzeciętna. Poniżej kilka fragmentów pieśni, żeby samemu ocenić czy nam się udało to osiągnąć (najlepiej posłuchać w kościele):

Bóg się rodzi

Bądź mi litościw

Chrystus zmartwychwstan jest

Przybądź Duchu Święty

Święty Boże

Z dawna Polski Tyś Królową

JAK TO DZIAŁA?

Na tablecie, przeciągasz palcem do zestawu pieśni, które chcesz śpiewać. Jednym kliknięciem uruchamiasz odtwarzanie i wyświetlanie pieśni. Kiedy zechcesz zakończyć, klikasz ponownie. Wirtualny Organista spokojnie dokończy zwrotkę i bez stresu przejdziesz dalej. To takie proste! Ale to nie koniec udogodnień, po skończonej pieśni ustawi kolejną, tak abyś następną też mógł wystartować jednym puknięciem.

Przygotowując zestaw pieśni, możesz określić które zwrotki chcesz śpiewać (np drugą i piątą) - nie będziesz wtedy sam musiał zatrzymywać pieśni, Wirtualny Organista zrobi to za Ciebie, sam łagodnie zakończy po ich odtworzeniu. Kiedy przewidujesz, że będziesz potrzebować odtworzyć więcej pieśni (np na Komunię Świętą i uwielbienie), możesz ustawić odtwarzanie pieśni jedna po drugiej, a zakończyć kiedy uznasz za stosowne.

Jeśli chcesz, możesz także skorzystać z gotowych zestawów z propozycjami pieśni na każdy dzień roku liturgicznego.

Obsługa z pomocą tabletu wygląda tak:

Wirtualny Organista daje najbardziej naturalny efekt końcowy, gdy śpiew podłączy się do nagłośnienia ogólnego, a organ do nagłośnienia na chórze.

CO ZYSKAJĄ PARAFIANIE?

W zestawie jest ponad 500 legalnych nagrań: pieśni wg okresów liturgicznych, litanie, godzinki, gorzkie żale, części stałe w różnych tonacjach, tradycyjne i nowe pieśni (w tym chwały oraz dziecięce), a także na wystawienie, ślub i pogrzeb. Razem ponad 24 godziny nagrań!

Lista 500 nagrań Lista 300 nagrań Lista 100 nagrań

Dodatkowo stworzony został zbiór 780 zestawów z propozycjami nagranych śpiewów na każdy dzień roku liturgicznego (rok A,B,C,I,II oraz święta i uroczystości). Jeśli pojawi się nowa pieśń to można ją łatwo nauczyć przed Mszą Świętą lub podmienić na inną z bazy nagrań.

Można dowolnie zwiększać lub zmniejszać głośność dźwięku, osobno dla śpiewu i osobno dla organ.

Istnieje także możliwość dodawania nowych pieśni z użyciem własnych nagrań.

Jeśli Wirtualny Organista będzie zakupiony jako rozszerzenie do Serafina, to równolegle do odtwarzanego śpiewu będzie wyświetlał się nagrany tekst.

CO MÓWIĄ O NIM KSIĘŻA?

"Parafianie chętnej włączają się w śpiewy liturgiczne, przez co, jak to dostrzegam, głębiej przeżywają Mszę świętą. Polecam serdecznie."

ks. Krzysztof Maj - Proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy,
Diecezja Zamojsko - Lubaczowska.

"Szczerze polecam Wirtualnego Organistę firmy cheruMedia. Tembr głosu wykonawcy jest bardzo łagodny i stonowany. Poruszanie się po aplikacji jest przejrzyste i wręcz intuicyjne. W sytuacji braku organistów jest to wielka pomoc w oprawie liturgicznej Mszy św. i nabożeństw."

ks. Radosław Rychlik, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Radomsku,
Diecezja Częstochowska.

"Uważam, że system jest bardzo udany i łatwy w obsłudze. Posiada możliwości uzupełniania zbiorów pieśni. Nagrywamy pieśni w języku szwedzkim. Wirtualny Organista jest dla nas wielką pomocą w przeżywaniu liturgii, gdzie często brak jest organisty. W naszej wspólnocie jak zdążyłem zaobserwować, Wirtualny Organista przyczynił się w znacznym stopniu do aktywnego uczestnictwa w liturgii."

o Marek Dziedzic OMI, proboszcz S:ta Maria i Rosengård Katolska Församling
Malmö, Szwecja

DAJEMY NA TO GWARANCJĘ

Jesteśmy tak pewni niezawodności zarówno Serafina jak i Wirtualnego Organisty, że dajemy 2 lata gwarancji na sprzęt i jeszcze 30 dni gwarancji satysfakcji. To znaczy, że w ciągu 30 dni można go zwrócić, a my oddajemy pieniądze.

Trzy pakiety do wyboru:

Pakiet Mini 300 Full
Ilość nagrań 100 300 500+
Wprowadzanie własnych nagrań nie tak tak
Propozycje śpiewów na każdy dzień nie nie tak
Cena jako rozszerzenie Serafina 1000 zł 3000 zł 5000 zł
Cena z urządzeniem do odtwarzania dźwięku i tabletem 6,5" 2200 zł4200 zł6200 zł

Zestawy z Wirtualnym Organistą

KONTAKT

Istnieje możliwość dopasowania zestawu do indywidualnych potrzeb – prosimy o kontakt. Wszystko wyjaśnimy i zaproponujemy w miarę możliwości optymalne rozwiązanie.

lub zadzwoń: 887 502 206

Zapraszam do kontaktu

Wojciech Staniszewski
www.cheruMedia.com

telefon: 887 502 206
biuro@cheruMedia.com