Propozycje śpiewów na co dzień. Gotowa pomoc w wyborze pieśni na Msze Święte.

Ta książka może pomagać organistom w doborze pieśni

Niektórzy księża oraz organiści, z części parafii do których dostarczaliśmy Cecylię bądź Serafina, pytali nas o opracowanie gotowych zestawów pieśni z propozycjami na każdy dzień. Mieli świadomość, że na Mszy Świętej ma duże znaczenie to, jakie pieśni się dobiera i śpiewa. Równocześnie dało się zauważyć pewną trudność w doborze, lub po prostu chęć śpiewu bardziej odpowiednich pieśni.

Chcąc wyjść naprzeciw tym potrzebom postanowiłem stworzyć taki zbiór propozycji pieśni liturgicznych, które mogłyby służyć jako pewna pomoc w codziennym odprawianiu Mszy Świętej. Nie ma on na celu zastąpić inwencji osoby dobierającej pieśni, ale jej służyć, kiedy tylko będzie taka potrzeba. Zależało mi, żeby ów zbiór był jak najbardziej uniwersalny i praktyczny w zastosowaniu zarówno dla księży, którzy zmagają się z brakiem organisty w dni powszednie, jak i dla organistów w ich codziennej, bądź niedzielnej, posłudze. Postanowiłem ograniczyć zakres dobieranych pieśni do „Śpiewnika kościelnego” Ks. Jana Siedleckiego (wyd. XLI), mając nadzieję, że proponowane pieśni, będą w dużej mierze rozpoznawalne, znane i możliwe do zaśpiewania przez Kościół.

W czasie jednych z naszych instalacji systemów multimedialnych w kościołach, spotkałem pana Mariusza Sobczaka, organistę, którego rozpoznałem jako człowieka wierzącego, czującego ducha liturgii i biegłego w swoim rzemiośle. W duchu służby przyjął prośbę opracowania zestawów pieśni na każdy dzień. Było to dla mnie bardzo ważne, gdyż zależało mi, żeby korespondowały z czytanym Słowem Bożym i odpowiadały charakterowi danego dnia w roku liturgicznym. Chciałem, aby tak dobrane pieśni pomagały śpiewającemu Kościołowi pełniej, lepiej i bardziej oddawać Bogu chwałę.

JAK WYGLĄDA W ŚRODKU?

DWIE WERSJE DO WYBORU

Miękka oprawa Twarda oprawa
ok 780 zestawów tak tak
wstążka do zaznaczania nie tak
twarda oprawa z eko skóry nie tak
Cena detaliczna 44 zł 65 zł

Jak nabyć propozycje?

Dystrybucja i sprzedaż detaliczna książek odbywa się poprzez Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy.

Wersja elektroniczna jest wbudowana w system Serafin